Hambakaariese ravi
Müofunktsionaalne teraapia
Suuhügienisti teenused
Valgendus
Ortodontia
Juureravi
Hambaravi narkoosis ja kirurgia
Implantoloogia
3D röntgen
Digitaalne jäljend
Proteesimine
Proteesipuhastus
Kinkekaart
Täiendav info patsiendile
Ortodontilisehambaravi eesmärk on korrigeerida hambumust selliselt, et tulemuseks oleks ilus ja sirge hambarida ning tagada seeläbi hambakaarte funktsionaalsus. Eelkõige soovitame ortodontilist ravi teismeeas noortele, mil hammaste nihkumine kõige kiirem, kuid sobivaid ravilahendusi leiame igas vanusegrupis patsiendile. Ortodontiline ravi annab tulemusi ka igemehaiguste tagajärjel nihkunud hammaste soovitud asendisse nihutamisel ning patsienti häirivate suurte hambavahede vähendamisel.
Viltune hambarivi ei ole pelgalt esteetiline probleem. Sageli kaasneb sellega teisigi muresid, nt hammaste kiirem kulumine, ebaefektiivne mälumine, mälumis- ja näolihaste ülepinge, aga ka valud lõualiigeste, kaela ja pea piirkonnas jmt. Hambumusanomaaliad mõjutavad inimese enesehinnangut, sest on otseselt seotud tema välimusega ning inimesest jääva esmamulje kujunemisega. Kuhjunud hammaste puhastamine on samuti keerulisem, kuna kattuvate hammaste vahele jääva alani on hambaharjaga raske ligi pääseda, mistõttu hakkab kogunema hambakatt, – kivi ning võib tekkida probleeme hambakaariese ning igemehaigustega.
Selleks, et hambumust korda saada, kasutatakse kaasajal peamiselt breketravi. Ortodontilisele ravile eelneb ortodondi poolt läbi viidud uuring ja konsultatsioon, mis aitab välja selgitada täpse ravivajaduse ning jõuda koos patsiendiga sobivaima lahenduseni. Ortodontilise ravi kestvus on individuaalne, sõltudes hambumusanomaalia raskusastmest, võib see ulatuda poolest aastast kuni mitme aastani.
Ortodontiline ravi (sh breketravi) on lastele teatud diagnooside puhul kompenseeritud Eesti Haigekassa poolt.